PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 306 316
ocen
7,9 10 1 306316
7,9 31
ocen krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

szczerze mowiac obejrzałem tą bajkę ze wzgledu na ocene.. ponad 40 000 glosow i ma
8 /10 wiec musialaby byc niezla- pomyslałem.
Jestem po obejrzeniu i czuję się lekko rozczarowany..
Bajka Fajna ale dla mnie jest dobra, nie bardzo dobra ;) myslalem, ze sie zdziwie na koncu
ale niestety nie.. happy end musi być i to mnie lekko wkurza w bajkach.. . Niech w końcu
pokażą młodym, że nie wszystko kończy się tak jak w bajkach (większości)
"kto smoka tresuje ten od niego zginie" motto być winne tej bajki ;)

ocenił(a) film na 9
BunHeaD

Samą historię oceniam na mocną 7 a z plottwistem na słabszą 8 :< Ale ta 7 to tylko dlatego że film nie zgadza się z książką :P Efekty typu lot, dynamiczne źrenice czy truehd (7.1) efekty fx podbijają do 9, wykreowanie postaci (Hiccup, Toothless, Stoick) i ich obróbka do 10, a muza od Powell'a dobija <3

;)

ocenił(a) film na 10
BunHeaD

Właśnie ze względu na to, że w życiu i tak dzieci spotkają się niejednokrotnie z bad endem warto, żeby obejrzały coś, co ich zmotywuje do działania, doda jakichkolwiek sił, że nie musi być cały czas beznadziejnie. Z resztą, przecież w życiu nie jest też cały czas źle i niedobrze. Zależy jak kto się na nie patrzy.
Ja tam się cieszę, jak mam szklankę w połowie pełną ;) :P

ocenił(a) film na 7
neertoon

hehe no tak ale nie wszystkie dzieci uczą się właśnie od takiej strony patrzeć na świat ;)
z resztą.. te dzieci, co w życiu od małego mają wszystko, co chcą raczej się tego nie nauczą ;)

BunHeaD

"Bajka Fajna ale dla mnie jest dobra, nie bardzo dobra ;) myslalem, ze sie zdziwie na koncu
ale niestety nie.. happy end musi być i to mnie lekko wkurza w bajkach.. . Niech w końcu
pokażą młodym, że nie wszystko kończy się tak jak w bajkach (większości)
"kto smoka tresuje ten od niego zginie" motto być winne tej bajki ;)"

Czy aby na pewno mówisz o tym filmie? Bo moim zdaniem, happy end był w tym filmie co najmniej dyskusyjny. Zaś śmierć Czkawki byłaby z kolei zbyt tkliwa i banalna. Dlatego wybrano opcję trzecią. Nie powiem, jaką bo byłby spojler.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones