PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 306 183
oceny
7,9 10 1 306183
7,9 30
ocen krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

"Aparycja i osobowość Szczerbatka (Czarnej Furii) zostały stworzone na podstawie zachowań i wyglądu domowych kotów."
A ja po obejrzeniu filmu się zastanawiałam- dlaczego Szczerbatek tak strasznie przypomina mi moją kotkę. Teraz mam odpowiedź :)

ocenił(a) film na 10
damnironic

Ja mam psa, więc bardziej mi psa przypomina, jak się tarza i w ogóle. ;)

ocenił(a) film na 4
SiostraEsmeralda

Mi też psa przypominał :)

ocenił(a) film na 9
gamertr

Nie na temat, ale mogę spytać, czemu ocena taka niska? Bo chcę iść do kina i zależy mi na opiniach ;)

ocenił(a) film na 4
nikolazd

Kwestia gustu. Dałem 4 bo mnie na kolana nie powalił, najgorszy jednak też nie był. Momentami mnie nudził, ot co...Te wszystkie komputerowe bajki teraz podobne do siebie robią :/ Ja wiem, że to tylko bajka ale oceniam ją na tyle ile ja bym dał :) A w kinach to jest chyba 2 część, a mówię o pierwszej :)

ocenił(a) film na 9
gamertr

Och, no prawda o.O Tak to już jest, jak oglądasz naraz fora jedynki i dwójki xD
Ale Szczerbatek jest rozkoszny :3 W ogóle Jak wytresować smoka (jedynka tym razem :P) to moja ulubiona bajka. W sensie, mówi o tym, z czym ja swojego czasu miałam duży problem.

nikolazd

To jest forum o pierwszej części, tudzież oceny użytkowników, Ty zapewne chcesz iść na 2 ;)
Zresztą już zauważyłaś :)

ocenił(a) film na 10
damnironic

Mi tez bardzo przypominał mojego kota, nawet oczy miał takie same. Po obejrzeniu tego filmu mówię do niego Szczerbatek ;)

ocenił(a) film na 8
damnironic

Mi tak samo :) Ogólnie te smoki są jak koty. Jako że mam kotke domową, to wszystko mi się zgadza :P I to bieganie za światełkiem jak te małe smoczki, to czajenie się, płochliwość i taka nieufność do ludzi, która po czasie przeobraża się w wielką przyjaźń. Głaskanie i mizianie w okolicach szyi też rozkłada kota na ziemi itd.
W ogóle to świetny film anim. i jutro lecę do kina na IIczęść XD Mam nadzieję, że będzie równie dobra jak pierwsza :>

ocenił(a) film na 10
Nes_s

Ja mam odrobinę inne doświadczenia z kotami... Raczej:zgryżliwość, brak chęci do nawiązania kontaktów... Ale nie mam kota w domu, więc może nie wszystkie są takie.:)

ocenił(a) film na 8
SiostraEsmeralda

Myślę, że koty są różne. Tak jak ludzie :D

damnironic

psa pzrypomina, a nie kota.
2 jest ewidentnie o psach już

ocenił(a) film na 8
Martin_Hart

Nie mówimy tu o części 2. To jest forum do filmu pierwszego.

damnironic

W obu przypomina psa.
Kot nie byłby tak wierny i łatwy do oswojenia.
Przy karmieniu zachowuje się chociażby jak pies - nie zje ryby, dopóki nie zobaczy, że człowiek je.
Układa się też do snu.jak pies.
No i poprzedni film reżysera(stich) był raczej o psie , a httyd kontynuuje myśl przewodnią tamtego filmu

Martin_Hart

Wychowywałam się mając psy i koty, teraz mam jednego kota i mogę powiedzieć jedno - Szczerbatek to cały kot :) od wyglądu po zachowanie
Koty nie są tak łatwe do oswojenia, ale nie prawda, że nie są wierne. Po prostu trzeba więcej cierpliwości, żeby jest 'wytrenować' :)

Co do inspiracji:
http://open.salon.com/blog/amber_nasrulla/2011/02/24/how_to_tame_your_dragons_to othless_was_inspired_by_a_red_ta

justice_1987

"I had this personal goal that if people could watch this movie and not see Toothless and almost see their own pet, whether it’s a dog or whether it’s a cat or a horse, then you’ve got them.”"
:)
Ten typ widział szczerbatka jako swojego kota, ja jako swojego psa, a Ty swojego kota, spór wyjasniony.
I właściwie to fakt, że smoki są tu połączeniem konia, psa i kota

ocenił(a) film na 10
Martin_Hart

W 2 części to ewidentnie kot, jak można powiedzieć że pies, przecież on nawet w jednej scenie się zjeżył i zrobił koci grzbiet (już nawet myślałam że miauczeć zacznie)

ocenił(a) film na 9
Martin_Hart

Nie. Wichura jest psem, a Szczerbatek kotem.

ocenił(a) film na 9
damnironic

Nocnej Furii a nie Czarnej tak nawiasem mówiąc ;)

ocenił(a) film na 8
maladzonaga

Tak było napisane na filmwebie. Nawet nie zauważyłam tego błędu :)

damnironic

Jak taki błąd już jest, to i kota z psem pomylą

ocenił(a) film na 10
Martin_Hart

Człowieku nawet twórcy twierdzą że wzorowali się zachowaniem kota, a ty i tak twierdzisz że to pies :) tak szczerze to na pewno ma coś z psa (zwłaszcza tą wierność) w sumie to mieszanka tych oby zwierząt... ale głównie to kot XD

ellum9119

nie twierdzą, tywierdzi tak jeden jakiś asystent ds animacji czy innego duperelstwa,a reżyser może myśleć co innego

ellum9119

http://www.smh.com.au/entertainment/movies/director-dean-deblois-says-how-to-tra in-your-dragon-2-is-really-a-dogs-tale-20140617-zs7dj.html
wiem, że tu chodzi o 2 część, ale idea serii raczej się nie zmieniła.
Nawet rekjlama tej bajki na cn nawiżauje do psów.
Przykro mi, koty mają propsy w internecie, ale to jest fiolm o psie

ocenił(a) film na 8
damnironic

Rany Julek! Ja miałam te same skojarzenia, że ten smok to moja Miśka. Nawet miny robi takie same! Wszystko jasne:) Jednak szczerze mi ulżyło, bo obawiałam się, że zaczyna się etap doszukiwania się we wszystkim kociej łapki;)

ocenił(a) film na 8
damnironic

Szczerbatek ma dużo zarówno z kota jak i psa :) Wygląd i zachowania typowo kocie, ale charakter (jeśli można tak napisać) idealnie psi. Taki smok to idealne zwierzątko dla psiarzy jak i kociarzy. No i te słodkie oczka ^^

ocenił(a) film na 10
Sayuki78

Właśnie, co ja bym dała by mieć takie idealne zwierzątko :3

damnironic

Ja tam widzę 100% psa ;) Szczerbatek nie ma kompletnie nic z kota.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones