Witam,
zalozylem konto na filmweb specjalnie po to by skorzystac z rekomendacji. niestety po ocenieniu blisko 200filmow nie otrzymalem zadnych rekomendacji. mam podglad na gustopodobnych a tam pare osob ma gust zbierzny w 70+ % jednak mimo wszystko nie otrzymalem ani jednej rekomendacji. jak wlaczam zakladke z rekomendacjami to jest napisane abym ocenil 50 filmow...

kalendrial

Ja mam podobny problem z rekomendacjami dlatego podepnę się do tego tematu. U mnie rekomendacje niby działają ale nie zlicza mi ocenionych filmów. Niektóre dodaje, niektóre nie. Pokazuje ze oceniłem 60 filmów natomiast faktycznie było ich dużo więcej. Co jest nie tak?

oojahoo

u mnie to samo. oceniłem 130 filmów, gustopodobni działają, ale gdy klikam rekomendacje, to wyskakuje komunikat "Oceń 50 filmów, a poznasz Gustopodobnych™ oraz otrzymasz rekomendacje filmów w Twoim guście". Nie otrzymałem żadnych rekomendacji

oojahoo

Problem ze znikaniem ocen był już we wczesniejszej wersji strony, mi też zdarzało się ze natrafiałem na film który oceniłęm, a okazuje sie ze nie ma oceny. Dlaczego tak jest , nie wiadomo.
FAQ podaje
"14. Mam 50 głosów, ale cały czas nie mam swoich rekomendacji/Gustopodobnych.

Są dwie możliwości: - Nie udało się znaleźć użytkownika, który oddałby głos na 50 tych samych filmów, co Ty;
- Mimo że udało się znaleźć takiego użytkownika, Wasze podobieństwo jest zbyt małe.
Aby otrzymać rekomendacje, musisz ocenić więcej filmów. "

Spróbuj ocenić po prostu jak najwięcej, wejdz do profilu kogoś kto ma mnóstwo ocenionych filmów i leci po jego filmach i oceniaj te które ogladałeś, na pewno takich jest wiele.
Ja mam ponad 1000 filmów, a rekomendacji już mam zero, pusto nic nie pokazuje, czasami się coś pojawi jakiś pojedynczy film.
Wszystkie filmy, które mi rekomendowało, oceniłem bo oglądałem, albo dodałem, że cce obejrzeć (wówczas taki film znika z rekomendacji), a ta opcja wyświetla filmy te które spodobają mi sie według autora algorytmu w 60%. Jezeli szansa, że film Ci sie spodoba jest mniejsza od 60% nie wyświetla takiego filmu:(

kalendrial

Rekomendacje raczej traktujcie jako ciekawostkę.
Problemem może być za mało ocenionych filmów, albo oceniliście/obejrzeliście te same filmy co wasi gustopodobni (chodzi mi o te z najwyższymi notami) i w ten sposób "system" nie ma dla Was propozycji, bo poleca najwyżej oceniane produkcje waszych najbardziej zbliżonych gustem użytkowników.

Looney_Kermit

130 to za mało?? To ile filmów mam ocenić, 1300?? Co do drugiej części Twojej odpowiedzi, to nie zgada się: mogi gustopodobni mają masę filmów z najwyższymi notami, których ja nie oceniałem. Wcześniej myslalem że to ustawienia prywatności - miałem zaznaczone wszystkie opcje na 'nikomu' i gustomierz nie działał. Zmieniłem 'pokazuje moje głosy' na 'wszystkim' i ruszył. Rekomendacja niestety nadal nie działają. A była to opcja która wydawała mi się najciekawsza w nowym filmwebie...

0703

ok juz dziala. trzebabylo poprostu poczekac. dostalem maila z informacja, ze moje rekomendacje zostaly juz dodane

kalendrial

ja też dostałem maila że gustopodobni i rekomendacje już są, ale w rekomendacjach nadal nic nie mam

0703

te rekomendacje to raczej nie jest jakiś skomplikowany algorytm, który da ci dużo satysfakcji. On działa chyba w taki sposób, że sprawdza, że masz najwiecej ocenionych Horrorów, to wyświetla w rekomendacjach najczesciej taki gatunek i tak kolejno.
W ogóle nie sprawdza tego, że filmy np z Francji masz nisko ocenione to nie powinien ich Ci rekomendować, tylko leci sucho po gatunkach.
Ja mam dramaty i komedie w najczesciej ocenianych filmach i takie tez mi filmy rekomendowało. Algorytm nawet nie zwraca uwagi, że od kilku miesięcy najczęściej oceniany przeze mnie gatunek to Fantastyka i Sci-Fi. Bardzo rzadko wyświetla filmy z tych gatunków, bo w profilu w najcześciej oglądane Sci Fi mam gdzies w środku stawki:) Dopiero jak ocenie ze 100 filmów Sci Fi dzięki temu ten gatunek przesunie się na liście najczesciej ogladanych, bedą mi takie dopiero filmy rekomoendowane.

Równie dobrze można znaleźć osobe np w gustopodobnych która ma bardzo duzo filmów ocenionych i lecieć jego liste i patrzeć jakiego filmu nie ogladałeś i dodawac ze chcesz obejrzec, na to samo wyjdzie:P

Tysma

Nie wiem jak długo będę musiał czekać, aż rekomendacje w końcu skończą się "psuć". Dwa dni wszystko działa jak należy, po czym znowu pojawia się jedynie ekran ładowania, a oceny w filmografiach aktorów itd. nie sa widoczne. To wszystko na Operze, na Firefoxie zawsze wszystko bez zarzutu. No błagam, rozumiem, że beta, ale to nie jest takie trudne do naprawienia, zróbcie coś z tym w końcu.

Czandler_Bing_STG

No właśnie to jest cholernie trudne do naprawienia, bo gdyby było proste to już dawno by naprawili. Ostatnio znikneło mi w rekomendacjach ""Oceń 50 filmów, a poznasz..." i pojawiło się puste, białe miejsce.

0703

Proszę Państwa! Sukces! Po pięciu dniach sztab filmwebowców uzbrojonych w kalkulatory i excell'e skończył wyliczanie dla mnie rekomendacji! Już są!

kalendrial

u mnie problem wygląda podobnie. z tym, że przez dłuższy czas rekomendacje były widoczne u mnie na profilu, a obecnie ich nie ma. widać tylko te wczytujące kółeczka.

osstaf

mam tak samo!! jakieś rady od Filweb.pl co z tym fantem zrobić?

Life

dziś rano miałem rekomendacje, teraz znowu ich nie ma.

Ten Gustomierz to nawet nie wersja Beata ale chyba wczesna Alpha!!
Weźcie ludzie nie róbcie jaj, zanim coś udostępnicie to przetestujcie czy działa!

Life

dokładnie. te rekomendacje to śmiech jest poprostu. I wcale nie jest tak ciężko je zrobić. Strona stoi servery są. Jedyne czego brakuje to dobrego algorytmu szukającego. Ale widocznie filmwebowi na tym nie zależy, a szkoda bo inteligentne dedykowanie treści gdy internet topi się w różnych dziełach jest kierunkiem przyszłościowym

osstaf

Mam tak samo - rekomendacje niby są, ale są szare i się "Ładują", ale nie można ani ocenić, ani nic kliknąć, a ostatnio zauważyłam, że te co tak robi "na szaro" to cofa wszystko co zaznaczyłam przy tym filmie - ocenę albo to że chcę obejrzeć :(. Co z tym zrobić?

użytkownik usunięty
kalendrial

Mi też nie działają. Włączam zakładkę "rekomendacje", a tam nic nie ma, nic się nie ładuje. Jeszcze niedawno działały, ale od jakiegoś czasu lipa. Szkoda, bo mi zarekomendowały jeden film, który bardzo mi się spodobał i fajnie by było jakby dalej podpowiadały jakieś fajne tytuły...

kalendrial

Mi też nie działa.
A może działa tylko ja sie nie znam. :)
Filmy pooceniałem. Maila dostałem.
Może oczekiwałem czegos innego. Na pewno chciałbym, żeby nie proponowało mi już korzystania z gustomierza, z którego już skorzystałem!

kalendrial

Przydałaby się jakaś reakcja ze strony pracowników technicznych filmwebu, coraz więcej użytkowników zgłasza awarię a tu cisza. Nie wpływa to za dobrze na reputację serwisu.

mrthesmall

W ogóle powinno być jakieś jedno miejsce do zgłaszania błędów i propozycji zmian, gdzie można by śledzić, co się dalej ze zgłoszeniem dzieje. Taki bugtracker. Teraz wszystko jest porozpieprzane po całym forum. Dalej - powinna być stronka, gdzie publikowane byłyby tylko i wyłącznie informacje od administracji nt. prac nad serwisem - jakie funkcje zostały wprowadzone, jakie będą, np. oddzielna kategoria newsów - dotycząca serwisu.

varabi

zgadzam się. mi też rekomendacje przestały w pewnym momencie działać (jakieś 2 tygodnie temu). a przedtem przez parę dni pojawiały mi się jakieś dziwne chińsko-japońskie propozycje.

kalendrial

Nie wiem, czy ta informacja się Wam przyda, ale miałem podobny problem - rekomendacje z dnia na dzień przestały mi się pojawiać...
Wciąż jednak miałem gustopodobnych - lecz wtedy nasze gusta były zbieżne w co najwyżej 69%.
Gdy oceniłem kilka filmów więcej, zbieżność gustu z gustopodobnymi wyniosła ponad 72% i rekomendacje znowu zaczęły się pojawiać.
Wnioskuję, że być może ma to jakieś. Życzę powodzenia w rozwiązywaniu tego problemu :]

jk012

Hmm... A czy w okresie, w którym nie miałeś rekomendacji, system obliczał zbieżność gustów uwzględniając nowo ocenione filmy? U mnie jakby stanął licznik - przykład pierwszy z brzegu: na mojej liście gustopodobnych pokazuje 56 wspólnie obejrzanych filmów i 60% zbieżności (stan sprzed ok. 8-9 tygodni), a w profilu gustopodobnego jest już tych wspólnych filmów 86...

Lioness7

Jeżeli chodzi o naliczanie filmów - to zaobserwowałem, że prawdopodobnie odbywa się ono dopiero na następny dzień; wtedy pojawiają mi się nowi gustopodobni i zarazem nowe rekomendacje.
Szczerze mówiąc, gdy pojawił mi się ten problem to nie obserwowałem sytuacji pod kątem, o który pytasz - więc niestety nie mogę odpowiedzieć merytorycznie :/

jk012

Chyba system u niektórych użytkowników po prostu przestał działać :/ Prawie codziennie dorzucam jakiś film, bo nawet moje ulubione i te znane na pamięć oglądam jeszcze raz przed wystawieniem oceny. Jakoś nie mogłam się przekonać do oceniania z pamięci systemem hurtowym ;)
W każdym razie rekomendacje zniknęły już dawno temu, prawdopodobnie wtedy też zatrzymał się licznik i system naliczania podobieństwa. A szkoda, bo właśnie w rekomendacjach znalazłam kilka filmów, których nigdy wcześniej nie widziałam, a okazały się bardzo dobre. Przyznam się, że to właśnie rekomendacje skusiły mnie do utrzymywania konta na filmwebie :/

A Tobie, jk012, szczerze gratuluję, że system spojrzał na Ciebie przychylnym okiem i wszystko już działa. Pozostaje mieć nadzieję, że inni użytkownicy też zaznają tej przyjemności. Zanim nie skasują swoich kont...

Lioness7

Ile czekaliście na meila od filmweba z informacją, że rekomendacje są gotowe? 26 sierpnia wszedłem na filmweb pierwszy raz od dłuższego czasu, oceniłem ok.200 filmów, obecnie mam 368 ocenionych, i jak do tej pory nie dostałem żadnej informacji, a minęły już 2 tygodnie. :|

Oddie

Ja czekałem kilka dni. A gdy juz się ukazały to nie nacieszyłem się nimi zbyt dlugo, bo ostatnio znowu znikneły...
Nie masz co rozpaczać, to co widać w rekomendacjach nijak się ma do tego co faktycznie by Cie zainteresowało...

kalendrial

Dla mnie to jest jedna wielka porażka. Filmweb reklamuje się Gustometrem jako jednym z najciekawszych narzędzi które obecnie udostępnia, a tutaj ten jego "okręt flagowy" ni cholerę nie działa. Kto w ogóle dopuścił żeby wprowadzać tak niedopracowane rozwiązanie, od kiedy to w beta testach udział biorą zwykli użytkownicy?!

mrthesmall

Aha. Ale dziwne to jest, jakoś na innych portalach są podobne narzędzia i działają bez zarzutu, choćby last.fm, który mi poleca nową muzykę, czy nakanapie.pl z książkami.

Oddie

Rekomendacje filmweba są z resztą dużo gorsze niż lastfm czy portali książkowych... Już dawno przestałam z nich korzystać - po tym jak obejrzałam kilka filmów, które powinny były mi się bardzo spodobać, a nie spodobały się wcale.. Nie wiem na jakiej zasadzie filmweb poleca filmy, ale na pewno powinien większą wagę przywiązywać do gatunku, bo ile razy można zaznaczać, że nie interesuje mnie fantastyka i filmy akcji... Irytujące.

kalendrial

Mały update: zasugerowałam się wypowiedzią jk012 i postanowiłam z bólem serca jednak dorzucić do listy ocenionych filmów ok. 200 pozycji. (Z bólem, bo nie zawsze mogę być pewna swojej oceny wystawiając ją np. kilka lat po obejrzeniu filmu. Ale na to chyba jednak nie ma rady - trzeba było założyć konto na FW w momencie jego powstania, a nie dopiero teraz...)
Co się okazało? Pojawili się nowi gustopodobni z podobieństwem >70% i w końcu wróciły rekomendacje.
Problem prawdopodobnie leży w tym, że na początku za gustopodobnych uznawano osoby z podobieństwem ocen >50%. Później zmieniono wskaźnik na 70%. Wydaje mi się, że algorytm zastosowany na FW do obliczania podobieństwa wymaga ocenienia kilkuset filmów, żeby ten wskaźnik osiągnąć. Szczególnie jeśli ktoś wystawia sporo ocen odbiegających od średniej.
A teraz mała łyżka dziegciu - raz pokazywała mi się stara lista gustopodobnych, raz nowa. Tak na przemian ;) Teraz klikam na "zobacz oceny gustopodobnych" w panelu filmu i wywala mi error. ;) Ciekawe, co będzie dalej? :D

Dziękuję jk012 za wskazówkę.
PS. Jak wspomniał Oddie, na innych portalach, również filmowych, tego typu narzędzia działają bez zarzutu. Może mniej niepotrzebnych bajerów, a więcej pracy merytorycznej, szanowni twórcy FW?...

Lioness7

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc :) Mnie gustopodobni działają bez zarzutu odkąd zbieżność gustów jest większa niż 70%. Mam nadzieję, że i Tobie wszystko się powiedzie :]
Powodzenia!

kalendrial

mi też nie działają rekomendacje, jak wchodził nowy filmweb wyświetlało mi się pełno rekomendacji i miałem dużo gustopodobnych = wszystko działało pięknie. Teraz jak klikam rekomendacje mam pusta strone - zupełnie nic sie nie wyswietla, nawet zaden komunikat, ze nic nie znaleziono, a w gustopodobnych mam 2 osobników.
Nie wiem co koderzy zmienili w kodzie, ale zdupili to na całego.

kalendrial

Rekomendacje działają tylko wtedy kiedy masz już bardzo wiele filmów obejrzanych. Ja mialam około 300 filmow gdy zmienili wyglad FW i dopiero jak mialam okolo 350 filmow to rekomendacje zaczely dzialac. pozdrawiam.

k_krukowska05

no a mi się nie pokazuje na ile obejżałam film lub osobę, gdy piszę komentarz w temacie. dlaczego??

kalendrial

Jak wchodzę w profil osoby gustopodobnej i chcę przejrzeć wszystkie jej ocenione filmy nie mam takiej możliwości. Sprawdzałem na kilku przeglądarkach. O co chodzi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones